Atgal

Kineziterapijos paslaugų nauda, poreikis ir galimybės


Teksto dydis:

kinezeterapijos paslaugu nauda, poreikis, galimybes

© Google archyv.

Susidūrus su negalios, fizinių traumų, raumenų ar sąnarių skausmo padariniais, taikomas sudėtingas gydymas, atliekamos operacijos, tačiau ne ką mažesnę svarbą sveikatos priežiūroje užima gydymas judesiu – kineziterapija.

Dažniausiai kineziterapija taikoma asmenims, turintiems ilgalaikę negalią, sergantiems ligomis, kurios riboja judėjimą, kenčiantiems nuo nugaros skausmų ir kt. Sunkesniais atvejais pacientams reikia iš naujo mokytis judėti, vaikščioti.

Neretai šis gydymo metodas vadinamas tik papildoma galimybe pagerinti sveikatos būklę po atliktų operacijų ar kitų alinančių gydymo procedūrų. Nors tai ir yra viena iš kineziterapijos funkcijų, nevertėtų šio gydymo metodo sumenkinti. Įtraukus kineziterapiją į gydymo eigą, galima akivaizdžiai pagerinti paciento būklę, sustabdyti ligos progresą, kai kuriais atvejais netgi išvengti operacijos.

Pritaikę tinkamą gydymo programą, kineziterapijos specialistai geba kompensuoti negalios, traumų sukeltus padarinius, mažinant skausmą, grąžinant ar pagerinant fizines galimybes ir galiausiai suteikiant pilnavertišką gyvenimą pacientui.

Gydymas, įtraukiantis pacientą

Liga ir jos gydymas dažniausiai pacientams sukelia negatyvias emocijas, o kilusios psichologinės problemos gali trukdyti spartesniam gijimui. Kineziterapija – tai procesas, kuriame pacientas atlieka ne ką mažiau svarbų vaidmenį negu gydytojas ar kineziterapeutas. Todėl pozityvus nusiteikimas, bendradarbiavimas su specialistais ir susikoncentravimas į tikslą yra būtina gydymo judesiu sąlyga.

Prieš pradedant gydymą, pacientas yra motyvuojamas, didinamas jo pasitikėjimas savimi ir paties gydymo efektyvumu, paspartinant gijimą. Tai reiškia, kad kineziterapija gydo ne tik žmogaus kūną, bet ir veikia jo emocinę būseną – skatina pozityviau pažvelgti į savo ligą ir tikėti, kad ji bus kontroliuojama ar įveikta.

Kineziterapija Klaipėdoje

Norintiems gauti kineziterapijos paslaugas Klaipėdoje, galimybių yra pakankamai. Pradedant nuo įstaigų, kuriose su gydytojo reabitologo siuntimu 10 procedūrų yra atliekamos nemokamai, baigiant galimybėmis šias paslaugas nusipirkti savo lėšomis.

O ką daryti, kai asmuo, išnaudojęs savo galimybes nemokamoms procedūroms, nori pratęsti kineziterapijos gydymą savo lėšomis, bet negali nuvykti į įstaigą, kurioje teikiamos šios paslaugos? Siekiant efektyvaus rezultato, kineziterapijos užsiėmimai vykdomi keletą kartų per savaitę, o taip dažnai lankytis gydymosi įstaigose sau gali leisti nedaugelis.

Tokiu atveju reikalingas periodiškas kineziterapeuto apsilankymas asmens namuose. Šią paslaugą Klaipėdos mieste teikia VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras. Pirmiausia, atliekamas sveikatos būklės vertinimas, o tuomet sudaroma ir reguliariai atliekama individuali programa, skirta paciento sveikatos poreikiams gerinti.

Profesionalūs kineziterapeutai paciento namuose taiko du gydymo būdus – aktyvias ir pasyvias mankštas. Paslaugos teikiamos moterims nėštumo metu ir po gimdymo, kūdikiams ir vaikams, neįgaliems ir įvairiomis ligomis sergantiems pilnamečiams bei senyvo amžiaus asmenims.

 

Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.

Atgal

4 komentarai “Kineziterapijos paslaugų nauda, poreikis ir galimybės

 1. Neringa

  Ar kineziterapeuto paslaugos namuose neįgaliesiems mokamos?

 2. VšĮ KSPIC

  Gerb. Neringa,
  jei neįgalusis turi nustatytus specialiuosius poreikius, pagal šiuo metu vykstantį „Integralios pagalbos namuose“ projektą, kineziterapeuto paslaugos yra įtrauktos į paslaugų paketą ir visas paslaugų paketas (dienos soc.globa, slauga ir kinez.paslaugos) kainuotų 20% arba 50% asmens mėnesinių pajamų.
  Jei specialieji poreikiai asmeniui nenustatyti, tada kineziterapeuto paslaugos klientų namuose – mokamos.
  Jei kalbėtume konkrečiai apie mus, mes galime teikti tik mokamas paslaugas ir taip greit, kaip Jums jos reikalingos. O jei neįgalusis norėtų dalyvauti integralios pagalbos projekte, tada skambinkite mums nurodytais kontaktais ir informuosime Jus apie šią galimybę.

 3. Lilijana

  Ar tokia paslauga teikiama tik Klaipėdoje?

 4. KSPIC

  Sveiki Lilijana,
  Reikėtų kreiptis į (savo mieste) įstaigas, teikiančias kineziterapijos paslaugas ambulatoriškai ir klausti, ar jie teikia šias paslaugas ir klientų namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *