4

rugsėjo,
4 2018

SANTYKIŲ KRIZĖ? NEMOKAMOS KONSULTACIJOS POROMS!

sunnyfmlive.com archyv. Koreguota VšĮ SPIC

Kiekvienam žmogui kartais reikia pagalbos. Tik kas pasakys, kada tos pagalbos kreiptis į kitus, o kada bėdas vis dėlto spręsti pačiam? Verta prisiminti romėnų imperatoriaus Marko Aurelijaus pasakytus žodžius: „Nemanyk, jog pagalbą priimti yra gėdinga.“ Jeigu dvejojate, kad galite užklupusią problemą išspręsti patys – vertėtų kreiptis į profesionalą.

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės ieško psichologinės pagalbos. Dažniausiai jos ieškoma tada, kai kyla sunkumų artimoje aplinkoje: kai nepavyksta užmegzti santykių, ar jų palaikyti su mylimais žmonėmis.
(daugiau…)

rugsėjo,
3 2018

ASMENINIS ASISTENTAS – TEISĖ AR PRIVILEGIJA?

VšĮ SPIC archyv. nuotrauka

Kiekvienam žmogui reikalingas savarankiškumas, tačiau sumažėjęs vienišų senyvo amžiaus ir/ar negalią turinčių asmenų socialinis ir fizinis savarankiškumas sąlygoja pagalbos jiems poreikį namuose. Tokią pagalbą suteikia asmeninis asistentas, kuris yra daugiafunkcinis specialistas, padedantis kitiems kompensuoti prarastus gebėjimus, trukdančius pilnavertei asmens savirealizacijai arba veikiančius jo kasdienį gyvenimą. Asmeninio asistento pagalba ne tik suteikia geresnę gyvenimo kokybę senyvo amžiaus ar negalią turintiems žmonėms, bet ir atveria galimybę oriam ir savarankiškam gyvenimui.

VšĮ „Socialinių paslaugų informacijos centras“ gegužės-liepos mėnesiais įgyvendino projektą „Asmeninio asistento paslaugos senyvo amžiaus ir/arba neįgalumą turintiems asmenims“, kurį dalinai finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė.
(daugiau…)

rugpjūčio,
20 2018

DIALIZĖ – KAI SAVI INKSTAI NEBEVEIKIA

VšĮ SPIC archyv. nuotrauka

Daugelis žmonių išgirdę žodį dializė – trūkčioja pečiais ir žodžio reikšmės nežino. Dažniausiai apie dializę sužinoma tik pamačius kokią nors medicininę laidą arba tada, kai šios procedūros prireikia mums patiems ar mūsų artimiesiems. Ir daug kas net neįsivaizduoja, kad žmonės į dializę važiuoja tris kartus per savaitę ir ši procedūra jiems atliekama net 4 valandas…

Tai kas ta dializė? Visų pirma turėtume paminėti tai, kad dializė susijusi su inkstais, kurie atlieka daug labai svarbių funkcijų. Pagrindinė inkstų užduotis – šalinti medžiagų apykaitos produktus iš kraujo ir reguliuoti druskos ir skysčių pusiausvyrą organizme. (daugiau…)

birželio,
25 2018

INDIVIDUALIOS KONSULTACIJOS POROMS – NEMOKAMAI!

Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje 
2017 metais bendrasis ištuokų rodiklis buvo 3,1, o santuokų – 7,4. Tai reiškia, kad apie 40 proc. susituokusių porų išsiskiria. Kiekvienos šeimos svarbi vertybė turėtų būti darnių santykių išsaugojimas. Poros turėtų nelaukti, kol sunkumai įsisenės ir taps problemomis, o jei santykių krizė ištiko, reikėtų pagalbos kreiptis anksčiau nei nusprendžiama nutraukti santuoką.

VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras nuo birželio mėnesio įgyvendina projektą „Darni šeima-darni visuomenė“ kurį finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. (daugiau…)

gegužės,
25 2018

SKAUSMO MALŠINIMAS ELEKTROSTIMULIATORIAUS PAGALBA

VšĮ SPIC archyv. nuotrauka

Šiandien retas, kuris nesiskundžia įvairiais nugaros, sąnarių, kaulų, raumenų skausmais. Nepaisant to, kad esame įpratę gydytis tradiciniais būdais, tokiais kaip judėjimas, treniruočių lankymas, masažai, vertėtų pasidomėti ir išbandyti ne tokias kasdienes procedūras. Viena iš jų – elektrostimuliacija.

Elektrostimuliacija yra labai naudinga žmogaus kūnui, todėl šią procedūrą verta atlikti ne tik žmonėms po traumų ar sergant įvairiomis ligomis, bet ir tiems, kurie reguliariai sportuoja. (daugiau…)