Atgal

Socialinė parama mokiniams: dar galite suskubti


Teksto dydis:

© Google archyv.

© Google archyv.

Artėjant mokslo metų pradžiai, tėvams susirūpinimą kelia ilgas sąrašas mokyklinių pirkinių, už kuriuos tenka nemenkai paploninti piniginę. Primename, kad sunkiau gyvenančioms šeimoms siūloma valstybės pagalba – iki spalio 5 d. dar galima kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams.

Socialinė parama mokiniams gali būti dvejopa – nemokamas maitinimas mokykloje ar finansinė pagalba mokyklinėms reikmėms įsigyti.

Galima pasidžiaugti, kad nuo šių metų skiriama suma mokyklinėms reikmėms įsigyti nuo 45,6 eurų padidėjo iki 57 eurų.

Parama skiriama atsižvelgiant į gaunamas pajamas. Jeigu vidutinės gaunamos pajamos vienam asmeniui šeimoje yra mažesnės nei 153 eurai, mokinys gauna ir nemokamą maitinimą, ir paramą mokyklinių priemonių įsigyjimui. Vidutinėms pajamoms vienam asmeniui siekiant iki 204 eurų, mokinys pretenduoja į nemokamą maitinimą mokykloje.

Informacija, prašantiems paramos

Dėl socialinės paramos mokiniui vienas iš jo tėvų ar globėjų gali kreiptis į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją iki spalio 5 d. Tad tėvai ar globėjai dar nespėję to padaryti, raginami kreiptis kuo greičiau. Sprendimas dėl skiriamos paramos, priimamas ne vėliau, kaip per 10 darbo dienų.

Pranešama, kad norint gauti socialinę paramą, reikalinga pateikti šiuos dokumentus:

• Prašymas – paraiška;
• Prašymą teikiančio asmens tapatybės dokumentas;
• Vaiko gimimo liudijimas;
• Pažymos apie 3 pastarųjų mėnesių pajamas;
• Žemės nuosavybės liudijimas arba pažymos apie turimą ar nuomojamą žemę;
• Santuokos liudijimas, ištuokos liudijimas, mirties liudijimas.

Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.

Atgal

4 komentarai “Socialinė parama mokiniams: dar galite suskubti

 1. Lina

  Laba diena,
  kaip skaičiuoti pajamas? Ar skaičiuoti vieno iš tėvų neįgalumo pensiją (gaunama iš Sodros)? Ar pajamos skaičiuojamos ką gauname „į rankas“?

  • VšĮ KSPIC

   Gerb. Lina,
   Šiuo atveju, pajamų šaltinis nėra svarbus. Sumuojasi bendra suma gauta per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius bei skaičiuojamas vidurkis ir jeigu suma nesiekia nustatytų pajamų dydžio – skiriama parama.

 2. ana

  Sveiki, pas mus tokia situacija mes nesenai esam grįžę iš užsienio. Aš nedirbu draugas nes nesame susituokę gauna socialinė pašalpą, turime du vaikus vienam 8 kitam 7 mėn.

  • VšĮ KSPIC

   Gerb. Ana,
   Jeigu jūsų vaikui 8-eri ir jis eina į mokyklą Lietuvoje, tuomet kreipkitės į savivaldybės administracijos skyrių ir jeigu Jūsų pajamos nesiekia nurodytos sumos, vaikui bus suteikta socialinė parama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *