Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
SANTYKIŲ KRIZĖ? NEMOKAMOS KONSULTACIJOS POROMS!

SANTYKIŲ KRIZĖ? NEMOKAMOS KONSULTACIJOS POROMS!

Kiekvienam žmogui kartais reikia pagalbos. Tik kas pasakys, kada tos pagalbos kreiptis į kitus, o kada bėdas vis dėlto spręsti pačiam? Verta prisiminti romėnų imperatoriaus Marko Aurelijaus pasakytus žodžius: „Nemanyk, jog pagalbą priimti yra gėdinga.“ Jeigu dvejojate, kad galite užklupusią problemą išspręsti patys – vertėtų kreiptis į profesionalą.

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės ieško psichologinės pagalbos. Dažniausiai jos ieškoma tada, kai kyla sunkumų artimoje aplinkoje: kai nepavyksta užmegzti santykių, ar jų palaikyti su mylimais žmonėmis.

Apsilankyti pas psichologą ar psichoterapeutą, tai nereiškia terapijos seansus lankyti kelerius metus iš eilės. Gali pakakti vos kelių vizitų: specialistas įvertins Jūsų būseną, išsiaiškins problemų priežastis, pateiks savo nuomonę ir padės išspręsti sunkumus.

Tačiau dažnai žmonės vengia psichologinės pagalbos. Kodėl taip yra? Jau 25 metus dirbanti psichologe,13 metų praktikuojanti psichoterapiją ir 8 metus konsultuojanti poras I. Balcevičė teigia, jog žmonės vis dar turi klaidingą nuomonę apie psichologus, psichoterapeutus ar psichiatrus. „Rūpintis savo kūnu yra normalu ir netgi sveikintina, tačiau rūpintis savo psichologine pusiausvyra žmonėms atrodo ne taip svarbu, o kai kuriems net keista ar gėdinga.“ Nors poros dažnai susiduria su sunkumais, tačiau nesikreipia į specialistus ir dėl to, jog bijo pažvelgti į save giliau, susidurti su savo problemomis, sužinoti, kas būtent jiems trukdo gyventi laimingai. „Tačiau tos poros, kurios pasiryžta kreiptis pagalbos į specialistą jau po pirmosios konsultacijos pamiršta visas baimes ir abejones. Tik pačios pirmosios minutės gali būti nejaukios, o likęs konsultacijų laikas – konstruktyvus ir naudingas.“- sako psichologė-psichoterapeutė I. Balcevičė.

Vienas svarbiausių dalykų porų konsultacijų metu – motyvacija spręsti iškilusias problemas. Tam, kad darbas būtų efektyvus, svarbu susidurti su savo jausmais, problemomis ir norėti jas spręsti. Pasyvus dalyvavimas ar lankymasis pas psichologą, gali trukdyti sklandžiam ir produktyviam darbui. Abi pusės turi norėti pagalbos. Pagrindinis tikslas konsultacijų metu suprasti kas vyksta, kodėl vyksta ir kaip padaryti taip, kad situacija pagerėtų. Psichologė-psichoterapeutė I. Balcevičė primena kaip reikėtų elgtis, kad krizė santykių nepaliestų: „Reikėtų gerbti vienas kitą, kalbėtis ir aptarinėti svarbius dalykus su partneriu, domėtis vienas kitu, nenuvertinti vienas kito, visada palaikyti ir visose situacijose ieškoti kompromiso. O visgi jeigu santykiai pablogėjo ir poros neranda būdų, kaip juos pagerinti, reikėtų nebijoti kreiptis į specialistą. Tam jokio pasiruošimo nereikia. Svarbiausia, kad poros žinotų, kokia pagrindinė priežastis juos atvedė pas specialistą.“

PRIMENAME, kad nuo birželio mėnesio VšĮ „Socialinių paslaugų informacijos centras“ įgyvendina projektą „Darni šeima-darni visuomenė“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kviečiame pasinaudoti nemokamomis konfidencialiomis šeimos konsultantų ir psichologo konsultacijomis poroms Klaipėdos mieste. Dalyvių skaičius ribotas, todėl nepraleiskite progos ir į konsultacijas užsiregistruokite tel. nr. 864549444 arba el. paštu info@kspic.lt

Skip to content