Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatė – pirmąjį skaitmeninį lengvai suprantamos kalbos žodyną, skirtą padėti žmonėms aiškiau suprasti svarbią informaciją.
Nuo šiol sudėtingus biurokratinius, medicininius ar socialinius terminus bus galima suprasti kur kas lengviau – Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra pristatė pirmąjį lengvai suprantamos kalbos žodyną. Tai – skaitmeninis įrankis, padedantis įvairioms visuomenės grupėms suprasti svarbią informaciją aiškiau, paprasčiau ir suprantamiau.
Sprendimas, kylantis iš realių žmonių poreikių
Kasdienybėje daugelis susiduriame su painiomis sąvokomis: nuo gydytojo raštų iki socialinių išmokų terminų. Naująjį žodyną sukūrusi agentūra siekė ne tik pateikti paaiškinimus, bet ir užtikrinti, kad jie būtų tikslūs, aiškūs ir pritaikyti realiems naudotojams.
Skirta ne tik žmonėms su negalia
Nors žodynas pirmiausia kurtas asmenims su intelekto ar (ir) psichosocialine negalia, jis naudingas ir platesnei auditorijai: vyresnio amžiaus žmonėms, skaitymo sunkumų turintiems asmenims, užsieniečiams, besimokantiems lietuvių kalbos, ir visiems, kurie susiduria su informacijos supratimo iššūkiais.
Pagalba institucijoms ir specialistams
Žodynas naudingas ir tiems, kas kuria tekstus viešajame sektoriuje. Nuo 2024 m. valstybės institucijos privalo teikti informaciją žmonėms su negalia jiems prieinama forma. Vis dėlto, ne kiekviena įstaiga turi specialistus, gebančius rašyti lengvai suprantama kalba.
Turinio gausa ir plėtros perspektyvos
Žodyne galima rasti sveikatos apsaugos, socialinio draudimo, pensijų, valstybės ir savivaldybių paslaugų terminus. Kiekvienas jų paaiškintas aiškiai, o kai kuriuos lydi ir iliustracijos. Tikimasi, kad ateityje žodynas plėsis ir taps naudingu šaltiniu ne tik žmonėms su negalia, bet ir plačiajai visuomenei.
Kur rasti žodyną?
Lengvai suprantamos kalbos žodyną galite rasti:
Agentūros svetainėje: anta.lrv.lt > Lengvai suprantama kalba
Tiesiogiai žodynas pasiekiamas čia