Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Asmenims su negalia – dar daugiau galimybių

Asmenims su negalia – dar daugiau galimybių

Asmuo su negalia – tai tarsi augalas, kuriuo reikia rūpintis ir skirti daug dėmesio. Deja, ne visada artimiesiems bei giminaičiams užtenka tam jėgų, o dažnai pritrūksta ir laiko.

Liūdniausia tuomet, kai apskritai nėra kam pasirūpinti tais žmonėmis, kuriems labiausiai reikalinga ištiesta pagalbos ranka. Tačiau išeitis yra – dienos socialinė globa asmens namuose. Tai visapusiška pagalba, suteikiama specialiuosius poreikius turinčiam asmeniui. Šią paslaugą sudaro tiek psichologinės, tiek sveikatos priežiūros, tiek kasdieniškos, buitinės paslaugos, tokios kaip maisto gaminimas ar pagalba atliekant asmeninės higienos procedūras. Beje, nereikėtų pamiršti, kad žmogui su sunkia negalia neįkainojamai svarbus bendravimas, todėl reguliarus specialisto apsilankymas jo namuose yra puiki galimybė komunikuoti. Šiuo metu Klaipėdoje pagalbą asmenims namuose teikia net 8 įstaigos. Jauniausia iš jų – medicinos centras UAB „Salumeda“. Ši įstaiga savo veiklą pradėjo 2009 m., tačiau tuomet vadinosi „Reabilitacijos klinika“ ir specializavosi kineziterapijos, fizioterapijos bei kitose sveikatinimo programose. Dabar UAB „Salumeda“ praplėtė savo veiklą ir įtraukė į ją dienos socialinę globą asmens namuose. Kadangi ši paslauga medicinos centre yra pakankamai nauja, ją galima gauti nedelsiant ir nelaukiant „eilėje“. Visais paciento poreikiais rūpinasi profesionalūs individualios priežiūros, sveikatos priežiūros specialistai bei socialiniai darbuotojai. Taip pat medicinos centre teikiamos tokios paslaugos kaip : paliatyvioji pagalba, gydytojo kardiologo konsultacijos, sveikatos mokymai. Verta pabrėžti, kad dauguma paslaugų yra dalinai arba visiškai finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Klaipėdos miesto savivaldybėje savo gyvenamąją vietą deklaravęs žmogus, pateikęs visus reikalingus dokumentus UAB „Salumedos“ medicinos centro darbuotojams, būtinosios pagalbos gali sulaukti net 5 dienas per savaitę, nuo 2 iki 8 valandų per dieną.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centrą, nurodytais kontaktais www.kspic.lt arba į UAB „Salumeda“ (http://www.salumeda.lt/).

Skip to content