Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
ASMENINĖ PAGALBA NEĮGALIESIEMS – DUOTAS STARTAS KLAIPĖDAI!

ASMENINĖ PAGALBA NEĮGALIESIEMS – DUOTAS STARTAS KLAIPĖDAI!

Asmeninis asistentas tai pakankamai nauja socialinių paslaugų srityje, o tai kas nauja ir nepažįstama dažnai kelia daugybę klausimų. Neišimtis ir šios paslaugos. Dažnai sulaukiame klausimų kas yra asmeninis asistentas, kuo jis skiriasi nuo socialinio darbuotojo? Kokias paslaugas teikia ? Kaip galima gauti šias paslaugas?

Pirmiausia, reikėtų pasidžiaugti, kad įgyvendinant Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 25-1 straipsnio 4 dalį Klaipėdos mieste pradėta teikti asmeninė pagalba. Dabar dar daugiau neįgaliųjų galės gauti pagalbą, palydą bei tapti aktyvesni visuomeniniame gyvenime.

Asmeninio asistento paslaugos – kas tai?

Asmeninė pagalba – asmeninio asistento individualiai teikiama pagalba neįgaliajam asmeniui atlikti darbus ir vykdyti veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurie būtini siekiant gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse. Asmeninis asistentas neįgaliam asmeniui galės suteikti pagalbą namuose ar viešojoje erdvėje, galės padėti pasirūpinti asmens higiena, maistu, padėti nuvykti į reikiamą vietą, pagelbėti bendrauti, tvarkyti finansinius išteklius, orientuotis aplinkoje, organizuoti laisvalaikį ir poilsį, palydėti ir padėti nuvykti į darbo pokalbį, surasti tinkamą transporto priemonę, padėti judėti ten, kur nėra pritaikyta aplinka. Svarbiausias asmeninio asistento uždavinys – ne atlikti veiksmus už neįgalųjį, o atlikti kartu su juo. 

Kas gali gauti šias paslaugas?

Teisę gauti asmeninę pagalbą turi asmenys: vaikai, suaugusieji, sulaukusieji pensinio amžiaus, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis ir yra deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdos miesto savivaldybėje arba įtraukti į Klaipėdos miesto savivaldybės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ir Klaipėdos mieste faktiškai gyvenantys asmenys, kurių funkcijos, veikla, dalyvumas dėl negalios yra visiškai arba iš dalies apriboti (negali savarankiškai orientuotis, judėti, dirbti, kurti ir (ar) tvarkyti asmeninio ir socialinio gyvenimo) ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.  

Kokia šių paslaugų kaina?

Mokėjimas už asmeninę pagalbą: jei asmens pajamos yra mažesnės negu 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai (t. y. 256 Eur), asmeninė pagalba teikiama nemokamai. Kitais atvejais mokėjimas priklauso nuo asmens pajamų:

  • asmens, kurio pajamos yra 2 VRP dydžiai arba didesnės už 2 VRP dydžius (256 Eur), bet mažesnės už 3 VRP dydžius (384 Eur), mokėjimo dydis neturi viršyti 5 procentų asmens pajamų;
  • asmens, kurio pajamos yra 3 VRP dydžiai arba didesnės už 3 VRP dydžius (384 Eur), bet mažesnės už 4 VRP dydžius (512 Eur), mokėjimo dydis neturi viršyti 10 procentų asmens pajamų;
  • asmens, kurio pajamos yra 4 VRP dydžiai arba didesnės už 4 VRP dydžius (512 Eur), bet mažesnės už 5 VRP dydžius (640 Eur), mokėjimo dydis neturi viršyti 15 procentų asmens pajamų;
  • asmens, kurio pajamos yra 5 VRP dydžiai arba didesnės už 5 VRP dydžius, mokėjimo dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų;

Jei asmuo gauna dienos socialinę globą ar socialinės priežiūros paslaugas, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis apskaičiuojamas atskaičius mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas arba dienos socialinę globą išlaidas.

Prašymus dėl asmeninės pagalbos teikimo galima pateikti VšĮ „Socialinių paslaugų informacijos centre“, Naikupės g. 21-16, Klaipėda, tel. 212664, mob. 8645 49444, el.p. info@kspic.lt.
Būtina išankstinė registracija.

Skip to content