Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
ASMENINIS ASISTENTAS – TEISĖ AR PRIVILEGIJA?

ASMENINIS ASISTENTAS – TEISĖ AR PRIVILEGIJA?

Kiekvienam žmogui reikalingas savarankiškumas, tačiau sumažėjęs vienišų senyvo amžiaus ir/ar negalią turinčių asmenų socialinis ir fizinis savarankiškumas sąlygoja pagalbos jiems poreikį namuose. Tokią pagalbą suteikia asmeninis asistentas, kuris yra daugiafunkcinis specialistas, padedantis kitiems kompensuoti prarastus gebėjimus, trukdančius pilnavertei asmens savirealizacijai arba veikiančius jo kasdienį gyvenimą. Asmeninio asistento pagalba ne tik suteikia geresnę gyvenimo kokybę senyvo amžiaus ar negalią turintiems žmonėms, bet ir atveria galimybę oriam ir savarankiškam gyvenimui.

VšĮ „Socialinių paslaugų informacijos centras” gegužės-liepos mėnesiais įgyvendino projektą „Asmeninio asistento paslaugos senyvo amžiaus ir/arba neįgalumą turintiems asmenims”, kurį dalinai finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė.

Nemokamos asmeninio asistento valandos

Per projekto vykdymo laikotarpį nemokamomis paslaugomis pasinaudojo asmenys, kuriems buvo suteikta 240 nemokamų asmeninio asistento valandų. Šio projekto tikslas buvo teikti asmeninio asistento paslaugas toms šeimoms, kuriose gyvenantys senyvo amžiaus asmenys ir/arba neįgalieji negauna dienos socialinės globos asmens namuose, pagalbos į namus paslaugų arba laukia eilėje socialinėms paslaugoms namuose ar institucijoje gauti. Tokios šeimos susiduria su išlikimo darbo rinkoje sunkumais, kadangi artimiesiems reikalinga priežiūra ir pagalba kasdienėje veikloje. Šiuo projektu buvo siekiama užtikrinti nenutrūkstamą socialinių paslaugų teikimą tikslinei grupei, sudarant sąlygas asmeniui gauti pagalbą būnant ne tik namuose, bet ir viešojoje aplinkoje bei įgalinant jį būti savarankiškesniu asmens higienos, mitybos, mobilumo veiklose, o jo šeimai sudarant galimybes išlikti ir sėkmingai save realizuoti darbo rinkoje.

Asmeninis asistentas neįgaliesiems užtikrina orų gyvenimą

Asmeninio asistento paslaugomis pasinaudoję senyvo amžiaus ir/arba neįgalumą turintys asmenys ir jų artimieji akcentavo, kad žmogui, ypač gyvenančiam vienam, kone kiekvieną dieną tokia pagalba yra būtina. Tik ją gaudamas tiek namuose, tiek viešojoje aplinkoje žmogus gali pasijusti savarankiškesniu, veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Asmeninis asistentas pasirūpins Jūsų ir Jūsų artimųjų gerove! Paslaugas galite užsakyti tel. nr. 864549444

Skip to content