Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas

Asmeninis asitentas – raktas į laisvę veikti

Lietuvoje vis labiau stengiamasi pagerinti ir palengvinti asmenų, turinčių negalią ir jų šeimų gyvenimus. Atsirandančios socialinės paslaugos, kaip asmeninio asistento paslauga, leidžia šeimoms lengviau atsipūsti ir padėti asmeniui su negalia savarankiškiau žengti į visuomeninį gyvenimą.

Pagrindinė asmeninio asistento funkcija, asmeniui su negalia atlikti darbus ir vykdyti veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai. Asmeninis asistentas gali padėti pasirūpinti asmens higiena, maistu, taip pat padėti nuvykti į reikiamą vietą, pagelbėti bendrauti, tvarkyti finansinius reikalus, orientuotis aplinkoje, organizuoti laisvalaikį, palydėti ir padėti nuvykti net į darbo pokalbį bei padėti judėti ten, kur nėra pritaikyta aplinka.

Svarbiausias asmeninio asistento uždavinys – ne atlikti veiksmus už asmenį, kuris turi negalią, o atlikti kartu su juo.

Lietuvoje 2022m. savivaldybės skyrė ypatingą dėmesį asmeninės pagalbos teikimui. Asmeninė asistento paslauga buvo teikiama 58 savivaldybėse, ją gavo 1650 asmenų su negalia, kas yra dvigubai daugiau nei 2021 metais (2021m. asmeninio asistento paslauga buvo suteikta 568 asmenims)! Daugiausia pagalba buvo teikiama fizinę negalią (651 asmuo) ar kompleksinę negalią (408) turintiems asmenims.

Lietuvoje 2022 metais asmeninio asistento paslauga pasinaudojo 1650 asmenų, turinčių negalią

Klaipėdoje asmeninio asistento paslauga pasinaudojo 36 Klaipėdos miesto gyventojai. Iš viso buvo suteikta 27550 asmeninės pagalbos valandų! Daugiausia asmeninio asistento paslauga pasinaudojo fizinę negalią, turintys asmenys (22), o kompleksinę negalią, turinčių asmenų, teikiama paslauga naudojosi mažiau (14).

Klaipėdoje asmeninio asistento paslauga 2022 – aisiais metais pasinaudojo 36 asmenys
Skip to content