Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Atrask save

Atrask save

Jaunimo garantijų iniciatyva (JGI) – visoje Lietuvoje įgyvendinama programa, startavusi 2015 m. ir truksianti iki 2018 m., siekia „išjudinti“ ir įtraukti į darbo rinką niekur nedirbančius, švietimo sistemoje bei darbo rinkoje neaktyvius, 15-29 m. jaunus žmones.

Projektas „Atrask save“ finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Jaunimo užimtumo iniciatyvų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, kurį vykdo Lietuvos darbo birža kartu su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projekto tikslas: atsižvelgiant į jauno žmogaus siekius bei pageidavimus, padėti atrasti būtent jam tinkamą veiklos sritį.

JGI projekto „Atrask save“ programoje gali dalyvauti tik tuo metu niekur nedirbantis, nesimokantis, neatliekantis praktikos bei teritorinėje darbo biržoje neregistruotas*, jaunuolis. Su JGI koordinatoriaus pagalba jaunuoliai skatinami ir motyvuojami pasirinkti jo poreikius ir interesus atitinkačią mokymosi įstaigą ir įgyti norimą išsilavinimą. 16-29 m. asmenims darbuotojai padeda susirasti savanorystės, praktikos ar darbo vietas bei jose integruotis.
Susitikimų metu jauni žmonės konsultuojami bei informuojami apie jų galimybes, ugdomi jų socialiniai bei gyvenimiški įgūdžiai, su specialistų pagalba kuriamas asmeninių tikslų įgyvendinimo planas. „Rengiame tiek individualius, tiek grupinius susitikimus, tačiau asmeniniai – kur kas rezultatyvesni. Praėjus vienam mėnesiui, kiekvienas projekto dalyvis įgyvendina individualų veiklos planą, kuriuo vadovaujantis tikimasi pasiekti savo tikslų. Turime galimybę, atsižvelgiant individualiai į kiekvieno poreikius, jaunuolius nukreipti pas siauresnės srities specialistus: finansų, sveikos mitybos, jei prasčiau sekasi su gimtąja kalba – pas lietuvių kalbos specialistą“, – galimybes vardijo Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro JGI vietos koordinatorė Inga Kulikauskė.
JGI projekto „Atrask save“ suteikiamos paslaugos yra neabejotinai reikalingos jaunam žmogui, norinčiam atrasti ir realizuoti save profesinėje srityje. Pabrėžtina ir tai, kad susitikimų dažnumas bei veiklos parinkimas priklauso tik nuo paties jaunuolio poreikių. Klaipėdoje ir Neringoje projektą įgyvendina Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Atvirose jaunimo erdvėse dirbančios projekto koordinatorės Inga Kulikauskė ir Kristina Lekavičiūtė.

Daugiau informacijos sužinosite susisiekę su koordinatorėmis Inga ir Kristina,

paskambinę telefonais: (8 633)14505, (8 633) 13688

arba parašę el. p.: projektai.in@gmail.com, koordinatore.jgi@gmail.com

* Su registruotais Teritorinėje darbo biržoje jaunuoliais Klaipėdoje dirba koordinatorės Žymantė Miežetytė ir Vilma Buginytė.

Parengė: Giedrė Tuzikienė, el.p.: rsv@kspic.lt

Skip to content