Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Dėmesio centre: senyvo amžiaus asmenys ir psichinę negalią turintieji

Dėmesio centre: senyvo amžiaus asmenys ir psichinę negalią turintieji

Dienos socialinės globos paslauga aktuali ne tik vienišiems senoliams ar neįgaliems žmonėms, bet ir jų artimiesiems. Užimti ir dirbantys žmonės negali skirti viso savo laiko senyvo amžiaus ar psichinę negalią turintiems artimiesiems, tačiau jiems labai svarbu, kad jais būtų tinkamai pasirūpinta.

Džiugi žinia, kad Klaipėdos mieste tokių paslaugų gausėja – socialinių paslaugų centre „Danė“ atidarytas naujas senyvo amžiaus asmenų bei suaugusių asmenų, turinčių psichinę negalią, globos padalinys.

Nuo dabar asmenys, kuriems aktualios dienos socialinės globos paslaugos, turi didesnį pasirinkimą, kadangi iki šiol tokias paslaugas Klaipėdos mieste teikė tik BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Klaipėdos viltis“.

Socialinių paslaugų centre „Danė“ yra galimybė priimti 40 senyvo amžiaus asmenų ir 40 psichinę negalią turinčių suaugusiųjų. Šiuo metu dienos socialinės globos paslaugomis centre naudojasi 28 senjorai ir 16 asmenų su psichine negalia.

Vis dėlto, verta pažymėti, kad įstaigoms bendradarbaujant būtų pasiekiamas efektyvesnis rezultatas. Kol į vieną įstaigą patekti laukia norinčių eilė, kitoje yra laisvų vietų.

Dienos centre – paslaugų gausa

Socialinių paslaugų centre „Danė“ senyvo amžiaus asmenimis ir turinčiais psichinę negalią rūpinasi specialistai – socialiniai darbuotojai, padėjėjai, užimtumo specialistai. Paslaugas teikia profesionalūs kineziterapeutai, masažistai, psichologai, gydytojai, slaugytojai, kurie dirba su klientais nustačius tokį poreikį ar patiems to paprašius. Psichologas bei kineziterapeutas kasdien organizuoja grupinius ar individualius užsiėmimus.

Be sveikatos priežiūros paslaugų, centre rūpinamasi ir klientų užimtumu – įkurtos tokios erdvės kaip, poilsio kambariai, kompiuterių klasė, virtuvė, TV kambarys. Organizuojamos įvairios veiklos – grupinės ir individualios mankštos, stalo žaidimų, sporto užsiėmimai, relaksaciniai, masažo seansai, o taip pat ir dailės, muzikos, šokio terapijos. Centre švenčiamos šventės, gimtadieniai, rengiami koncertai, literatūros popietės. Kūrybinė bei sportinė veikla harmoningai ugdo visą asmenybę, jos intelektines, kūrybines, emocines, fizines galias, suteikia pozityvių emocijų bei tenkina bendravimo poreikį.

„Dienos socialinė globa reikalinga dėl vienišų žmonių integracijos į visuomenę – kartu bendraudami jie nesijaučia atskirti. Žinoma, tai taip pat yra pagalba ir artimiesiems, kurie gali laisvai, nesirūpindami eiti į darbą“,- pasakoja socialinių paslaugų centro „Danė“ direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Lina Kazlauskienė.

Informacija, norintiems patekti į dienos centrą

Asmenims, norintiems lankyti šį dienos centrą, socialinių paslaugų centro „Danė“ administracijai reikia pateikti:

• Pasą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
• Neįgaliojo pažymėjimą;
• Psichiatro ir terapeuto medicinos dokumentų išrašus (F 027/a);
• Specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymas, jei jos asmeniui išduotos;
• Darbingumo lygio pažymą, išduotą Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT);
• Neveiksnumo nustatymo, globėjo paskyrimo dokumentus (jei teismo tvarka asmuo pripažintas neveiksniu);
• Užpildytą prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti formą (pildoma centre);
• Užpildytą duomenų apie šeimos sudėtį, šeimos narių veiklos pobūdį ir jų socialinę padėtį (pildoma centre);
• Gyvenamosios vietos deklaracijos pažymą (jei nėra duomenų registre);
• Pažyma apie asmens gaunamas pajamas.

Paslaugų kaina mėnesiui – „nesikandžioja“

Už gaunamą priežiūrą ir paslaugas asmuo susimoka 20 % gaunamų mėnesinių pajamų. Kita paslaugų sumos dalis finansuojama valstybės ir Klaipėdos savivaldybės lėšomis.

Senyvo amžiaus asmenų bei suaugusiųjų, turinčių psichinę negalią patogumui – ryte klientai atvežami į dienos centrą, o vakare parvežami namo. Taip pat pasirūpinta maitinimu – dienos centro lankytojai valgo tris kartus per dieną.

Dienos centro lankytojams sveikatos priežiūros ir užimtumo paslaugos teikiamos kiekvieną darbo dieną nuo 8 val. iki 17 val.

Turintys klausimų, kviečiami susisiekti kontaktais:

Tel. nr.: 8 46 497614; 8 46 497617;
8 671 69029 (Senyvo amžiaus asmenų padalinys)
8 671 73294 (Suaugusių asmenų, turinčių psichikos negalią, padalinys)
El. paštas: sekretore.vgn@zebra.lt
Platesnė informacija: http://danespc.lt/
Adresas: Kretingos g. 44, Klaipėda

Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.

Skip to content