Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Dializuojamų asmenų artimiesiems – alternatyvus pasiūlymas

Dializuojamų asmenų artimiesiems – alternatyvus pasiūlymas

Dializė – tai kraujo dirbtinio valymo procedūra, atliekama ligoniams, kurių inkstai nėra pajėgūs iš kraujo pašalinti nereikalingų, toksiškų medžiagų apykaitos atliekų, skysčių. Sergantiems inkstų nepakankumu, ši procedūra yra gyvybiškai svarbi.

Dėl itin dažno dializės poreikio asmenys susiduria su sunkumais, tačiau dar didesnė našta užgula sergančiųjų artimųjų pečius.

Dažniausiai dializės skiriamos 3 kartus per savaitę, kuomet ligonį reikia ne tik nuvežti dializei atlikti, bet ir parsivežti po procedūros į namus.

Šis savarankiškas ligonio transportavimas ilgainiui apsunkina ligonius prižiūrinčių žmonių gyvenimą, ko pasekoje – darbinius santykius, vaikų priežiūrą, asmeninį laisvalaikį ir kt.

Patekusiems į tokią padėtį Socialinių paslaugų informacijos centras siūlo alternatyvą – patikėti artimųjų transportavimą įstaigos komandai, kuri pasirūpins tiek ligonių atvežimu į būtinas procedūras, tiek pargabenimu namo.

Paslauga teikiama nepriklausomai nuo to, ar ligonis sėdi, ar gali būti tik gulimoje padėtyje. Transportavimas į įstaigą, kurioje atliekama dializė, galimas Klaipėdos mieste ir apskrityje.

Plačiau apie paslaugą galima konsultuotis VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centre, telefonais: 846212664; 864549444; el. paštu: info@kspic.lt arba atvykus adresu: Šilutės pl. 2-529, Klaipėda.

Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.