Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos šalių, visuomenė sparčiai sensta. Nors bendras Lietuvos gyventojų skaičius mažėja, pagyvenusiųjų dalis didėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet – vis daugėja. Kas trečias tokio amžiaus žmogus gyvena vienas, o dažnas iš jų iš namų neišeina ištisus metus. Senyvo amžiaus asmenys ne tik kenčia nuo įvairiausių ligų, bet blogėja ir jų psichologinė sveikata.
65 metų ir vyresnio amžiaus moterų Lietuvoje yra 2 kartus daugiau nei vyrų. Šie skaičiai rodo, kad vienišų asmenų, kurie gyvena be antrosios pusės, yra tikrai nemažai. O kiek dar iš jų neturi artimųjų, giminių ir nesulaukia artumo, bendravimo, pagalbos…
Vienišumas – tai kur kas daugiau negu vien žmogaus atitolimas nuo kitų, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms. Vienišumą nulemia būtent santykių nebuvimas. Taip pat žmonės pasijunta vieniši ir tada, kai sulaukus sveikatos sutrikimų jų judėjimo funkcija suprastėja ir jie nebegali dalyvauti visuomenės gyvenime, kultūriniuose renginiuose, tampa socialiai atskirti.
Bendravimas brandžiame amžiuje yra labai svarbus, tačiau senjorams baigus darbinę veiklą, užauginus vaikus ir šiems išėjus gyventi atskirai, dažnas atvejis, kad jų socialiniai ryšiai suprastėja arba visai nutrūksta. Dauguma senjorų vaikų ir anūkų emigruoja į kitas šalis ir neturi galimybės jų prižiūrėti ir skirti jiems pakankamai laiko. Kai artimieji negali prižiūrėti senyvo amžiaus asmenų patys, neretai ieško įstaigų, teikiančių priežiūros-pagalbos paslaugas į namus.
Tokią paslaugą teikia ir VšĮ „Socialinių paslaugų informacijos centras“. Įstaigos asmeninis asistentas padeda tiems, kuriems reikia pagalbos arba tiems, kuriems tiesiog norisi draugystės. Specialistas gelbėja visose srityse ir suteikia šią pagalbą: bendravimas, namų priežiūra, apsirengimas, maisto ruošimas, apsipirkimas, palyda, pasivaikščiojimas, ekskursijos, kelionės, įvairių įstaigų lankymas, medikamentų nupirkimas ir t.t. Tai žmogus, kuris ne tik išmano darbo etiką, bet pasižymi ir tam tikromis asmeninėmis savybėmis, tokiomis kaip: lankstumas, patikimumas, kantrybė, empatija, nuoširdumas, gebėjimas ne tik išklausyti, bet ir padėti įvairiose situacijose.
Įstaiga nuo balandžio mėnesio pradeda įgyvendinti Klaipėdos miesto savivaldybės dalinai finansuojamą projektą „Asmeninio asistento paslaugos senyvo amžiaus ir/arba neįgalumą turintiems asmenims“, kurio metu asmenims bus suteikiama galimybė pasinaudoti nemokamomis asmeninio asistento valandomis. Projekto esmė – suteikti asmeninio asistento paslaugas toms šeimoms, kuriose gyvenantys senyvo amžiaus asmenys ir/arba neįgalieji negauna dienos socialinės globos asmens namuose, pagalbos į namus paslaugų ir/arba laukia eilėje socialinėms paslaugoms namuose arba institucijoje gauti. Šiuo projektu siekiama užtikrinti nenutrūkstamą socialinių paslaugų teikimą tikslinei grupei, sudarant asmeniui sąlygas gauti pagalbą ir įgalinant jį būti savarankiškesniu mitybos, judumo, socialinių santykių veiklose.
Neleiskite savo artimiesiems, pažįstamiems ar draugams pasijusti vienišais! Asmeninio asistento paslaugas galite užsakyti tel. nr. 864549444. Susipažinę su specialistu galėsite džiaugtis suteikiama pagalba ir mėgautis draugyste!