Visuomenėje sklando mitas, jog žmogus išgyvenęs insultą, yra pasmerktas paralyžiui visą gyvenimą. Kineziterapija – būdas paneigti šį klaidingą žmonių įsitikinimą. Tinkamai parengtos kineziterapijos programos ir atkaklus jų vykdymas pacientus gali grąžinti į kokybišką gyvenimą net ir po insulto.
Viena iš dažniausiai pasitaikančių insulto pasekmių – dalinis paralyžius, kuomet yra tarsi surakinama viena kūno pusė. Suprantama, jog tokią negalią įgijęs žmogus jaučia paralyžuotos kūno pusės sunkumą, silpnumą ir bejėgiškumą.
Tokiais atvejais gali pagelbėti kineziterapija – atliekami fiziniai pratimai lengvina kūno sustingimo pojūtį, padeda po truputį judinti insulto paliestas kūno dalis. Svarbu, jog kineziterapijos užsiėmimų rezultatų dėka, žmogus išmoksta valdyti abi kūno puses kartu.
Verta paminėti, jog iki šiol būtent šis reabilitacijos būdas yra laikomas vienu iš efektyviausių žmonėms, patyrusiems insultą. Vis dėlto, būtina pabrėžti, kad norint pasiekti geriausią rezultatą, reikia apsišarvuoti kantrybe – dažnais atvejais procesas yra ilgas ir reikalaujantis visų aplinkinių pastangų.
Siekdamas palengvinti pacientų, o ypač jų artimųjų, dalią, VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras Klaipėdoje teikia kineziterapijos paslaugą klientų namuose. Kineziterapeutas į namus atvyksta jau pasirengęs darbui, su savimi turi visus reikalingus įrankius. Tokiu būdu sumažinama našta artimiesiems: atkritus rūpesčiui dėl ligonio kasdienio vežiojimo į procedūras, galima susitelkti į svarbiausią tikslą – reabilitaciją ir visas pastangas ją atlikti kuo sėkmingiau.
Šaltinis: http://physiowinnipeg.com/
Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.