Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Kineziterapijos paslaugų nauda, poreikis ir galimybės

Kineziterapijos paslaugų nauda, poreikis ir galimybės

Susidūrus su negalios, fizinių traumų, raumenų ar sąnarių skausmo padariniais, taikomas sudėtingas gydymas, atliekamos operacijos, tačiau ne ką mažesnę svarbą sveikatos priežiūroje užima gydymas judesiu – kineziterapija.

Dažniausiai kineziterapija taikoma asmenims, turintiems ilgalaikę negalią, sergantiems ligomis, kurios riboja judėjimą, kenčiantiems nuo nugaros skausmų ir kt. Sunkesniais atvejais pacientams reikia iš naujo mokytis judėti, vaikščioti.

Neretai šis gydymo metodas vadinamas tik papildoma galimybe pagerinti sveikatos būklę po atliktų operacijų ar kitų alinančių gydymo procedūrų. Nors tai ir yra viena iš kineziterapijos funkcijų, nevertėtų šio gydymo metodo sumenkinti. Įtraukus kineziterapiją į gydymo eigą, galima akivaizdžiai pagerinti paciento būklę, sustabdyti ligos progresą, kai kuriais atvejais netgi išvengti operacijos.

Pritaikę tinkamą gydymo programą, kineziterapijos specialistai geba kompensuoti negalios, traumų sukeltus padarinius, mažinant skausmą, grąžinant ar pagerinant fizines galimybes ir galiausiai suteikiant pilnavertišką gyvenimą pacientui.

Gydymas, įtraukiantis pacientą

Liga ir jos gydymas dažniausiai pacientams sukelia negatyvias emocijas, o kilusios psichologinės problemos gali trukdyti spartesniam gijimui. Kineziterapija – tai procesas, kuriame pacientas atlieka ne ką mažiau svarbų vaidmenį negu gydytojas ar kineziterapeutas. Todėl pozityvus nusiteikimas, bendradarbiavimas su specialistais ir susikoncentravimas į tikslą yra būtina gydymo judesiu sąlyga.

Prieš pradedant gydymą, pacientas yra motyvuojamas, didinamas jo pasitikėjimas savimi ir paties gydymo efektyvumu, paspartinant gijimą. Tai reiškia, kad kineziterapija gydo ne tik žmogaus kūną, bet ir veikia jo emocinę būseną – skatina pozityviau pažvelgti į savo ligą ir tikėti, kad ji bus kontroliuojama ar įveikta.

Kineziterapija Klaipėdoje

Norintiems gauti kineziterapijos paslaugas Klaipėdoje, galimybių yra pakankamai. Pradedant nuo įstaigų, kuriose su gydytojo reabitologo siuntimu 10 procedūrų yra atliekamos nemokamai, baigiant galimybėmis šias paslaugas nusipirkti savo lėšomis.

O ką daryti, kai asmuo, išnaudojęs savo galimybes nemokamoms procedūroms, nori pratęsti kineziterapijos gydymą savo lėšomis, bet negali nuvykti į įstaigą, kurioje teikiamos šios paslaugos? Siekiant efektyvaus rezultato, kineziterapijos užsiėmimai vykdomi keletą kartų per savaitę, o taip dažnai lankytis gydymosi įstaigose sau gali leisti nedaugelis.

Tokiu atveju reikalingas periodiškas kineziterapeuto apsilankymas asmens namuose. Šią paslaugą Klaipėdos mieste teikia VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras. Pirmiausia, atliekamas sveikatos būklės vertinimas, o tuomet sudaroma ir reguliariai atliekama individuali programa, skirta paciento sveikatos poreikiams gerinti.

Profesionalūs kineziterapeutai paciento namuose taiko du gydymo būdus – aktyvias ir pasyvias mankštas. Paslaugos teikiamos moterims nėštumo metu ir po gimdymo, kūdikiams ir vaikams, neįgaliems ir įvairiomis ligomis sergantiems pilnamečiams bei senyvo amžiaus asmenims.

Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.

Skip to content