Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
KLAIPĖDOJE PRADEDA VEIKTI PRIKLAUSOMYBIŲ KONSULTACINIAI PUNKTAI

KLAIPĖDOJE PRADEDA VEIKTI PRIKLAUSOMYBIŲ KONSULTACINIAI PUNKTAI

Priklausomybė – liguistas polinkis kartoti tą patį veiksmą, kuris gali sukelti sveikatos sutrikimus. Kai žmogus tampa priklausomas, pasikeičia jo, elgesys, mąstymas, gyvenimo būdas. Laiku suteikta pagalba, gali būti didelis žingsnis sveiko gyvenimo link.

Žmogus gali būti priklausomas nuo alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų, kompiuterinių žaidimų ir kt. Priklausomybė pasižymi tuo, kad pačioje pradžioje žmogus pats nesupranta, kad yra nuo kažko priklausomas, todėl labai svarbu, kad tai pastebėtų artimi žmonės ir stengtųsi jam padėti. Reikėtų ieškoti įvairių sprendimų būdų priklausomybę išgydyti, o vienas iš jų – pagalbos prašymas.

Klaipėdoje nuo kovo mėnesio pradėjo veikti Priklausomybių konsultaciniai punktai, kur gali kreiptis visi mūsų miesto, rajono gyventojai, kurie ar kurių šeimos nariai kenčia dėl priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų (pirmiausia – alkoholio, narkotikų) ar elgesio (bihevioristinių) priklausomybių.

Labai dažnai žmonės nedrįsta prašyti pagalbos ir bijo būti identifikuoti. Bendruomeninis konsultacinis punktas nuo, pavyzdžiui, Priklausomybių ligų centro ir skiriasi tuo, kad į jį atvykti pasikalbėti nereikia jokio gydytojo siuntimo, yra laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo (tai yra, nebus fiksuojami jokie besikreipiančio asmens duomenys).

Konsultaciniuose punktuose dirba konsultantai, parengti pagal  Europos valstybių akredituotų agentūrų mokslinę metodiką. Jie padės atpažinti priklausomybės problemas ne tik patiems vartojantiems, bet ir jų artimiesiems, motyvuoti kreiptis dėl gydymo, palaikys sveikstančius.

Punktų steigimą pagal projektą „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ (tame tarpe Klaipėdoje) remia Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Punktai veikia:

Galinio pylimo g. 3 (pastatas šalia Psichikos sveikatos centro, užimtumo kab.) Pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais  – 17.30 – 19.30; Penktadieniais – 16.30 – 18.30. Prieš apsilankymą punkto darbuotojai prašo paskambinti:  8 682 18311 (Nijolė), 8 657 44534 (Renata).

Taikos pr. 76 (Visuomenės sveikatos biuras, III aukštas). Trečiadieniais, ketvirtadieniais – 11.30 – 13.30. Prieš apsilankymą punkto darbuotojai prašo paskambinti: 8 685 35426 (Rimvydas).

Daugiau informacijos www.prik.lt; elektroniniu paštu galite parašyti adresu plsasociacija@gmail.com.

Šaltinis: https://www.sveikaszmogus.lt/Priklausomybes-1374

Skip to content