Patyrus persileidimą kyla daug neigiamų jausmų – pyktis, kaltė, nežinia, neviltis, tuštuma. Moteriai vienai sunku pakelti tiek išgyvenimų, o juo labiau sunku surasti žmogų, kuris gebėtų ne tik išklausyti, bet ir suteikti psichologinę pagalbą po netekties. Pasitaiko ir tokių atvejų kai moteris nutaria užgniaužti jausmus ir nusprendžia visą išgyventi viena, nes apie tai kalbėti nedrąsu, gėda, per daug skaudu ir asmeniška.
Viešoji įstaiga Krizinio nėštumo centras įkurtas padėti moterims, kurios išgyvena neplanuoto nėštumo krizę ir su ja susijusius sunkumus. Organizacija siekia vykdyti abortų prevenciją Lietuvoje ir rūpintis moterų psichine sveikata krizinio nėštumo metu bei pagimdžius.
Sausio 24 d. Krizinio nėštumo centre Vilniuje prasideda paramos grupė persileidimą patyrusioms moterims. Pasidalinkite su moterimis, kurioms tai gali būti aktualu. Dirbsime mažoje jaukioje grupelėje, tad grupės dydis ribotas.
Vyks 10 susitikimų, kurių metu turėsime galimybę saugiai pasidalinti savo patyrimais, jausmais ir išgyvenimais, kartu paieškosime, kuo ta patirtis pakeitė gyvenimą ir sustiprino. Buvimas su moterimis, kurios turėjo panašią patirtį, gali būti didele parama.
Susitikimai vyks kartą per savaitę.
Vieno susitikimo kaina: 6 eur. (jei tai būtų kliūtis lankyti, kreipkitės ir aptarsime galimybes).
Kviečiame registruotis tel. 8 620 83878 (Rūta).
Patyrus persileidimą kyla daugybė stiprių jausmų – sūkuriuoja pyktis, kaltės, nevilties, pasimetimo, praradimo, tuštumos patyrimai. Moteris nori dalintis savo išgyvenimais, tačiau aplinkiniai ne visuomet yra pasiruošę išklausyti taip, kad bent kiek palengvėtų. O kartais moteris nutaria užgniaužti jausmus ir ryžtasi tai išgyventi viena, nes apie tokį išgyvenimą kalbėti nedrąsu, gėda, per daug skaudu ir asmeniška. Tuo pačiu kyla ir netikėtų jausmų, susijusių su ateimi. Neretai nuogąstaujama, kaip sugrįžti į darbą, ar pavyks pastoti, ar praradimas nepasikartos, ar pakaks vidinių išteklių ramiai lauktis.
Grupės susitikimų temos:
– Susipažinimas. Mano istorija.
– Netekties suvokimas, netekties skausmo išreiškimas.
– Pyktis. Kaltė. Kaltinimai.
– Liūdesys, ilgesys. Emocijos pagal grupės judėjimo tempą.
– Prisitaikymas prie pasikeitimų. Atleidimas. Paleidimas. Įprasminimas.
– Žvilgsnis į ateitį. Baimės ir lūkesčiai.
– Kelio aptarimas, apibendrinimas. Atsisveikinimas.
Grupės susitikimus ves Krizinio nėštumo centro psichologė Rūta Julija Klovaitė
Vieta: Krizinio nėštumo centras, Paco g. 4.
Pirmo susitikimo laikas: sausio 24 d. (trečiadienis) nuo 18:00 iki 20:00 val.