Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Narkotikų vartojimas jaunimo tarpe – opi problema

Narkotikų vartojimas jaunimo tarpe – opi problema

Narkotikų kontrolės komisijos posėdžio metu buvo aptarta Klaipėdos kriminogeninė situacija, susijusi su narkotikų vartojimu bei prekyba jaunimo tarpe.

Vien per praėjusį mėnesį Klaipėdos AVPK identifikuotos 152 nusikalstamos veikos, susijusios su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis. Palyginimui – praėjusiais metais tokiu pat laiku jų buvo 138.

Pastaruoju metu narkotikai tapo viena populiariausių moksleivių pokalbių ir diskusijų temų. Deja, jaunimui trūksta tikslios, tikros informacijos. Žinodami apie kai kurias žalingas narkotikų vartojimo pasekmes, jie nesupranta, kas yra fizinė ar psichologinė priklausomybė, abstinencija.  Kiekvienas priklausomybe sergantis asmuo per metus į narkomaniją įtraukia vidutiniškai nuo septynių iki vienuolikos asmenų, nes siekdamas užsidirbti narkotikams, pats juos pardavinėja kitiems, įtraukdamas ir nevartojančius asmenis. Vedami smalsumo, paauglystės iššūkių ir noro patirti naujų pojūčių jaunimas ne tik išbando bei pradeda vartoti, bet labai greit įsitraukia į prekyba kvaišalais ir tampa organizuotų nusikaltimų grupuočių nariais.
Klaipėdos AVPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė Alina Vaičekauskienė  teigia, kad Klaipėdos apskrities nelegalioje narkotikų apyvartoje dominuoja „tradiciniai” kvaišalai – kanapės, metamfetaminas, heroinas, kokainas. Pasitaiko ir naujų psichoaktyvių medžiagų, kurias jaunimas dažniausiai siūlo išbandyti įvairiuose renginiuose.
„Jei yra pasiūla, bus ir paklausa. Dėl to dažnai kenčia ir jaunimas, ir jaunuolių tėvai, ir aplinkiniai.” – komentavo A. Vaičekauskienė.

VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras primena, kad pastebėjus jog Jūsų aplinkoje yra asmenų, vartojančių narkotikus, pagalbos ar patarimų galite kreiptis į Klaipėdos mieste veikiančias įstaigas:

  • BĮ Klaipėdos miesto priklausomybės ligų centras, Taikos pr. 46, tel.: 8-46 415025, www.kplc.lt .
  • UAB Gydytojo Isaevo medicinos centras – PS medicinos centras, Darželio g. 3, tel. +37065535582, www.isaev.lt .
  • UAB Medicinos centras Loravita, Taikos pr. 32, tel.: +37065789603, www.loravita.lt
  • AN (anoniminiai narkomanai) –  Rumpiškės g. 6 (bažnyčios bibliotekos patalpose), tel.: 864845182, +37060869378.

Mes nepasieksime teigiamų rezultatų kovodami prieš narkomaniją jaunimo tarpe, jeigu patys negyvensime jaunimo problemomis, nesuprasime jų siekių, tikslų ir idealų. Jaunas žmogus labai pažeidžiamas, todėl vien draudimais ir apribojimais mažai ką pasieksime. Todėl, kviečiame pažiūrėti prevencinį edukacinį filmuką „Sieki euforijos – rinkis teisingai”, kurio pagrindinė mintis  – sportininko bei nuo psichoaktyviųjų medžiagų priklausomo asmens gyvenimo patirties gretinimas:

Šaltinis : http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/nusikaltimai-ir-nelaimes/nemazeja-vartojanciuju-narkotikus-uostamiestyje-778408

Skip to content