Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Naujojo palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pagalba džiugina klaipėdiečius

Naujojo palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pagalba džiugina klaipėdiečius

Naujai Klaipėdoje duris atvėręs VšĮ Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius savo veiklą vykdo dar tik mėnesį, tačiau jau gali pasidžiaugti svarbiausiu rezultatu – patenkintais pacientais.

Pagrindine priežastimi, dėl kurios buvo atidarytas naujas Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius Klaipėdoje, įvardijama vis besitęsianti eilė sergančių, senyvo amžiaus žmonių, kuriems reikalingos stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Klaipėdos universitetinės ir Klaipėdos medicininės slaugos ligoninių turimas vietų skaičius nėra didinamas, tad naujo tokio pobūdžio skyriaus atsiradimas mažina pagalbos laukiančiųjų eilę Klaipėdos mieste.

„Kuomet skyriuje yra laisvų vietų, pacientai yra priimami nors ir tą pačią dieną. Kai kurie net nustemba, kad priėmimas pas mus yra toks operatyvus“,- sako Klaipėdos Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro direktorius Viljaras Reigas. Taip pat pažymima, kad kreipiantis į įstaigą, būtina turėti gydytojo siuntimą.

Stabilios sveikatos būklės pacientai nemokamomis slaugos paslaugomis gali naudotis iki 120 dienų per metus. Norint palaikomąjį gydymą ir slaugą pratęsti, taikomas 30 eu mokestis už 1 parą. Taip pat skyriuje galimos papildomos reabilitacijos paslaugos – povandeninis masažas, fizioteraptija, kineziterapija, masažai. Šių procedūrų atlikimas iki 10 kartų pacientui nieko nekainuoja.

Nors V. Reigo teigimu skyriaus veiklos pradžia yra sudėtinga dėl trūkstamo inventoriaus, įrangos, stengiamasi visas keblias situacijas kuo greičiau išspręsti ir savo pacientams suteikti kuo kokybiškesnę pagalbą.

Šias darbuotojų pastangas puikiai jaučia ir patys pacientai. Vos tris dienas skyriuje praleidusi pacientė Patricija tikina besijaučianti gerai ir gydymąsi šioje įstaigoje prilygina šventei. Jau ilgesnį laiko tarpą skyriuje esanti pacientė Aldona taip pat džiaugiasi gaunamomis paslaugomis ir pabrėžia, jog labai vertina ne tik suteikiamą profesionalią pagalbą, bet ir kolektyvo nuoširdumą, draugiškumą.

Toliau vystantis Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus veiklai, tikimąsi neapsistoti ties esama padėtimi ir tinkamai išnaudoti savo turimą potencialą. Šiuo metu skyriuje gali būti prižiūrimi 20 pacientų, o jais rūpinasi pamainomis dirbantys 24 slaugytojai ir jų padėjėjai. Įžvelgdamas perspektyvą, direktorius V. Reigas tikina ateityje galvojantis apie skyriaus plėtrą, kuri suteiktų žmonėms dar daugiau galimybių pasinaudoti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugomis.

Skyriaus telefonas : 846 493370

Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.

Skip to content