Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
PADĖTI NEGALIMA NUSISUKTI. Kur dėti kablelį?

PADĖTI NEGALIMA NUSISUKTI. Kur dėti kablelį?

Šiandien minint tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, norime atkreipti Jūsų dėmesį į opią, skaudžią ir dažnai nediskutuotiną problemą visuomenėje.

Smurto prieš moteris sąvoka apima fizinį ir seksualinį smurtą, seksualinį priekabiavimą, psichologinį ar emocinį išnaudojimą. Ne kiekviena smurto rūšis palieka matomus sužalojimus. Kai kurios smurto formos turi didesnį fizinį bei emocinį poveikį nei kitos. Tačiau visos smurto rūšys prisideda prie labai realaus baimės ir kentėjimo, kuriuos patiria moterys mūsų visuomenėje, eskalavimo.

 Pamatinės teisės, kuriomis džiaugiasi vyrai – tai yra, saugumas savo namuose, galimybė išeiti į miestą naktį, darbas, kuriame nėra priekabiaujama – tampa baimės šaltiniu moterims didelėje pasaulio dalyje.
Tačiau, didžiausias baimės šaltinis moterims yra atmosfera jų pačių namuose. Egzistuoja populiarus mitas, jog daugiausia smurto yra patiriama iš nepažįstamųjų. Iš tikrųjų moterys didžiausią grėsmę patiria nuo pažįstamų vyrų: sutuoktinių, draugų, tėvų, giminaičių, darbdavių bei globėjų.
Klaipėdos vyriausio policijos komisariato duomenimis, 2015 metais buvo registruoti tik 567 smurto artimoje aplinkoje atvejai, tačiau neoficialūs duomenys rodo, kad tokių moterių Klaipėdos apskrityje yra gerokai daugiau. Vedamos besąlygiškos meilės savo vaikams, didžiulės baimės ir nežinomybės, moterys dažnai ir neranda vidinių jėgų kreiptis pagalbos tol, kol nėra peržengiama riba. Tik gaila, kad tada jau būna per vėlu..
Brangieji, būkime sąžiningesni sau ir aplinkiniams, padėkime ir padrąsinkime kaimynę, draugę, kolegę ar gatvėje sutiktą, nuskriaustą moterį ir jos vaikus. Pagalbą nuskriaustoms moterims Klaipėdoje teikia:
  1.  Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gėrovės centras –
    Pagalbos šeimoms padalinys (Turgaus g. 22 – 8, tel. (846) 412 145);
    Pagalbos vaikams padalinys (Debreceno g. 48, tel. (846) 230 106);
    Pagalbos moterims padalinys (Taikos pr. 76A, tel. (846) 416 415);
  2. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras  (Molo g. 1A, tel. (846) 350 099)
  3. Klaipėdos miesto šeimos centras – moterų savi-pagalbos grupė (Tilžės g. 26, tel. +370 679 88315);
  4. Pagalbos moterims linija 8 800 66366;
  5. Emocinė pagalba internetu „Pagalbos moterims linija” : pagalba@moteriai.lt.

Moterų informacijos centras kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“  bei kampanijos ambasadoriai – atlikėjas Donatas Montvydas, architektas Algirdas Kaušpėdas ir žurnalistė Daiva Žeimytė ragina tarti griežtą „ne“ smurtui prieš moteris.

Skip to content