Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Pagalba nepasiturintiems – nauja iniciatyva „Aš noriu padėti!“

Pagalba nepasiturintiems – nauja iniciatyva „Aš noriu padėti!“

Sunkiau besiverčiančių asmenų, šeimų ir jose augančių vaikų, situacija mūsų šalyje yra sudėtinga. Naujausiais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, socialinių pašalpų gavėjų skaičius  2016 m. sausio – rugsėjo mėnesiais vidutiniškai siekia 92 108 asmenis.

Valstybė teikia socialinę paramą šeimoms ir vaikams – išskiriamos šios išmokų teikimo grupės:

  • Besilaukiančioms kūdikio moterims ir vaikus auginantiems bendrai gyvenantiems asmenims;
  • Tėvų globos netekusiems vaikams;
  • Nepasiturintiems gyventojams;
  • Socialinė parama mokiniams;
  • Parama mirties atveju.

Daugiau informacijos apie socialinės paramos šeimoms ir vaikams gavimo sąlygas pateikiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainėje:

http://www.socmin.lt/lt/seima-ir-vaikai/soc-parama-seimoms-vaikams.html.

Padėti gali kiekvienas

Nors valstybė teikia socialinę paramą sunkiai besiverčiančioms šeimoms, dažnai vien to nepakanka. Svarbi pagalbos nepasiturintiems asmenims dalis – organizacijų, bendruomenių rengiamos paramos iniciatyvos.

VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras taip pat prisideda prie paramos nepasiturintiems organizavimo ir atveria naują erdvę „Aš noriu padėti!“. Joje žmonės gali padėti kitiems, patalpindami savo siūlomos paramos skelbimą.

Paramos būdai gali būti įvairūs – rūbai, baldai, buitinė technika ar kiti prietaisai, maistas, higienos priemonės, žaislai, knygos ir kt. Parama nebūtinai turi būti išreikšta daiktais – pavyzdžiui, galbūt išvyka ar suorganizuota pramoga būtų puikus būdas vaikams patirti ypatingų įspūdžių?

Užregistruoti paramos pasiūlymai yra visiems matomi, tad kiekvienas, ieškantis pagalbos, turi galimybę ją rasti, užsukęs į internetinę paramos erdvę. Asmenys gali patys, be jokių tarpininkų susisiekti su paramos teikėjais.

Prisidėti prie iniciatyvos ir paremti nepasiturinčius asmenis, šeimas kviečiami visi norintys ir galintys tai padaryti. Paramos erdvę „Aš noriu padėti!“ rasite paspaudę ČIA.

Pagalbą, paremiant reikalingiausiais daiktais, maistu, sunkiau besiverčiantys asmenys gali gauti ir kitose įstaigose. Platesnė informacija apie tokią paramą, teikiama VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centre, telefonais 846212664, 864549444; el paštu: info@kspic.lt arba atvykus adresu: Šilutės pl. 2-531, Klaipėda.

Parengė: Laura Barkauskaitė.