Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Palengvinimas gyventojams – neterminuotas prašymas ligos pašalpai gauti

Palengvinimas gyventojams – neterminuotas prašymas ligos pašalpai gauti

Įvedus naują tvarką dėl prašymų ligos ar slaugos pašalpai gauti, gyventojams suteikiamas palengvinimas. „Sodra“ skelbia, jog nuo šiol rašomas tik vienas neterminuotas prašymas, kuris galios visiems nedarbingumo laikotarpiams ateityje ir priskirs pašalpą automatiškai.

Anot „Sodros“ direktoriaus Mindaugo Sinkevičiaus, naujai įsigaliojusi tvarka yra patogi gyventojams, kadangi parašius vienintelį prašymą, ateityje nebereikės rūpintis pašalpos gavimu. Esą anksčiau neretai pasitaikydavę atvejų, kuomet gyventojai tiesiog pamiršdavo pateikti prašymus po kiekvieno nedarbingumo laikotarpio.

Pranešama, kad neterminuotą prašymą ligos ar slaugos pašalpai gauti galima pateikti nebūtinai tik susirgus, tai padaryti galima jau dabar. Naujasis prašymas teikiamas nuotoliniu būdu prisijungus prie  „Sodros“ paskyros gyventojui arba nuvykus į „Sodros“ teritorinį skyrių, turint su savimi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir banko sąskaitos numerį.

Taigi, pateikus neterminuotą prašymą nurodytais būdais, ligos ar slaugos pašalpa paprastai per 15 darbo dienų bus pervedama į banko sąskaitą automatiškai. Taip pat, gyventojai atgaus per paskutinius 12 mėnesių registruotų nedarbingumo laikotarpių pašalpas, jeigu iki šiol prašymų pateikę nebuvo.

Primenama, kad ligos pašalpa priklauso visiems turintiems bent 3 mėnesių darbo stažą per metus arba 6 mėnesių – per dvejus metus. Nuo tada šie asmenys yra draužiami ligos draudimu – pirmas dvi ligos dienas apmoka darbdavys,o nuo trečios iki septintos dienos gyventojai gauna 80 % ligos pašalpą.

Gauti ligos pašalpą turi teisę ir asmenys iki 26 metų, neįgiję reikalingo stažo, kadangi pastaruosius metus buvo mokomasi pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo programą arba aukštosiose mokyklose pagal dieninę ar nuolatinę studijų formą. Tokiu atveju pašalpa skiriama, jeigu nedarbingumo pažyma gaunama per 6 mėnesius nuo mokslo baigimo.

Taip pat pašalpa priklauso pastaruosius vienerius ar dvejus metus draustiems, kaip pareigūnas, profesinės karo tarnybos karys ar statutinis valstybės tarnautojas, kurie įsidarbino ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo tarnybos pabaigos.

Parengė: Laura Barkauskaitė, VšĮ Kspic, RSV.

Skip to content