Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
PAŽADAS PRISIJAUKINTI SENATVĘ. NAUJI SENELIŲ GLOBOS NAMAI KLAIPĖDOJE

PAŽADAS PRISIJAUKINTI SENATVĘ. NAUJI SENELIŲ GLOBOS NAMAI KLAIPĖDOJE

Visi mes norime gyventi kuo ilgiau, bet dar negirdėjome apie norą kuo greičiau pasenti. Kodėl? Kodėl senatvė mus baugina? Ko labiausiai trūksta senam žmogui ir jo oriai kasdienybei? Daugeliui pirmoji  mintis – didesnės pajamos. Bet ar tikrai senatvėje norisi tik pinigų? Ar galima už juos nusipirkti laimę, džiaugsmą ir šypseną? O gal vis tik senatvėje yra svarbiau ryšys, bendravimas, dėmesys, komfortiška kasdienybė ir saviraiškos galimybės?

Klaipėdoje kartu su naujųjų metų pradžia, duris atvėrė ir nauji senelių globos namai VšĮ „Pagalba Senjorui“. Tai įstaiga, kuri žada tapti nedidele, tačiau labai jaukia ir šeimyniška oaze senyvo amžiaus žmonėms. „ Nuo pat pradžių žinojome, kad norime įkurti tokius senelių namus, kuriuose žmogus jaustųsi, kaip šeimoje. Būtų gerbiamas, išklausytas, prižiūrėtas ir orus.“ , teigia direktorė Raimonda Keršulienė.

Nors įstaigos steigėjai Klaipėdoje naujakuriai – panašu, kad turi didelių planų: „Klaipėda mano kraštas. Grįžome su vyru čia iš Vilniaus, kur prieš keletą metų nuvedė meilė. Visada svajojome apie bendrą šeimos verslą. Besilaukiant antros dukros nusprendėme, kad arba dabar, arba niekada. Atvykus į Klaipėdą ėmėmės viešbučio veiklos, norėjome dirbti su žmonėmis.  Bet po metų prasidėjus pandemijai ir paskelbus karantiną, išryškėjo šio verslo trapumas ir kiti minusai. Šalia mūsų svečių namų stovėjo jau kurį laiką nenaudojamas medicininės paskirties pastatas, tad vyrui atėjo mintis apie senelių namus. Žinodama, su kokiu rūpesčiu jis moka padėti žmonėms, galėjau tik palaikyti šią idėją ir petys petin žengti kartu siekiant naujo tikslo.  Viskas klostėsi taip, kad atrodo, jog pats Dievas vedė tuo keliu.“, atviravo R.Keršulienė

Naujai įkurtuose senelių globos namuose yra įrengta 15 vietų, pritaikytų ir slaugomiems ligoniams: visą parą budintis personalas, reikalinga slaugos įranga, įdiegtos priemonės pagalbą išsikviesti vieno mygtuko paspaudimu.
Įstaigos tikslas – „ teikti ilgalaikės ir trumpalaikės socialinės globos ir bendrosios praktikos slaugos paslaugas, sudaryti palankias gyvenimo sąlygas, saugoti ir ginti gyvenančių senjorų teises, sudaryti tinkamas sąlygas jų gyvybiniams ir saviraiškos poreikiams tenkinti. Užtikrinti gerą, pozityvią atmosferą namų gyventojams ir jų artimiesiems bei darbuotojams.“, – tvirtai apsisprendusi direktorė R. Keršulienė

VšĮ Pagalba Senjorui teikia trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugas. Anot socialinės darbuotojos Olgos Petrik, įstaiga glaudžiai bendradarbiauja su medicinos gydytojais, kineziterapeutu, psichologu, dietistu bei sveikatos priežiūros įstaigomis siekiant užtikrinti kompleksinę pagalbą 24 valandas per parą. Senjorams bus organizuojamos išvykos, sociokultūrinės paslaugos, laisvalaikio bei užimtumo paslaugos. „ Gyventojai bus tarsi viena didelė šeima, kuri kartu ruošis sutikti šventes, gimtadienius, pramogaus ir puoselės visas tradicijas. Gal net kartu auginsime savo daržoves, jei tik bus norinčių sodinsime gėlynus“, – mintimis dalinosi O.Petrik.

„Ateity planuojame plėsti veiklą: daugiau gyventojų, daugiau darbuotojų, daugiau bendruomenės įsitraukimo. Mums svarbu, kad mieste žmonėms būtų patogiau gauti šias paslaugas, tada ir artimieji gali dažniau aplankyti, viskas čia pat. Tikriausiai siūlysime ir „atokvėpio“ paslaugą į namus.“, – ateities planais dalijosi direktorė  R. Keršulienė.

Atokvėpio paslaugą planuojama teikti tiek įstaigoje, tiek ir klientų namuose. Tai tarsi „skubi“ pagalba asmenims, slaugantiems savo artimuosius. Kuomet reikia išvykti, iškyla nenumatytų darbų, o gal tiesiog norisi pailsėti ir trumpam atsipūsti nuo rutinos, tačiau neturite kam palikti savo artimojo, kuriam reikalinga priežiūra ir/ar slauga.

„Turime gražių vizijų, o dabar svarbiausia įveikti visus iššūkius, su kuriais tenka susidurti. Daugiausia tai biurokratiniai užkaboriai ir laikas, kuris bėga pernelyg greitai. Atrodė, kad pavyks viską padaryti greičiau, bet norint išpildyti kiekvieną įstatymo raidę šimtu procentų, reikia pasistengti. Esame dėkingi specialistams, kurie padėjo ir padeda „minti“ šį kelią. Truputį bijojome, kaip pavyks surinkti gerą darbuotojų kolektyvą, su kuriuo pavyktų pasiekti išsikeltų tikslų, kurių požiūris būtų panašus į mūsų. Bet matome, kad komandą surinkome puikią, tai žmonės su pašaukimu, labai džiaugiamės savo kolegomis.“, – teigė  direktorė R.Keršulienė.

 Iššūkių netrūksta kiekvienoje veikloje, tačiau linkime, kad iššūkiai būtų įveikiami nelengvame kelyje. Džiugu, kad Klaipėdos mieste įsikūrė nauja įstaiga, galinti palengvinti kasdienybę ir suteikti daugiau šviesos bei šypsenų mūsų gerbiamiems senjorams.

Nežinote nuo ko pradėti? Jums kyla daugiau klausimų? 
Siūlome pradėti nuo pokalbio telefonu : +37067901924 ir tikrai gausite visą reikiamą informaciją. Taip pat įstaiga atvira iš anksto susitarusiems ir norintiems apsižvalgyti adresu Darželio g. 3, Klaipėda.

O mes kviečiame apsižvalgyti nuotraukų galerijoje ir virtualiai „pasivaikščioti“ po įstaigą.

Skip to content