Mūsų medicina nuolat tobulėja. Jeigu anksčiau insultą patyrę žmonės netekdavo gyvybės, tai dabar daugelis iš jų išgyvena. Tačiau po insulto dažniausiai visko tenka mokytis iš naujo: judinti rankas, kojas, vaikščioti, netgi kalbėti. Kaip žmonėms padėti šiuo itin sunkiu periodu ir ką daryti, kad reabilitacija būtų sėkminga?
Po ištikusio insulto patys svarbiausi pirmieji mėnesiai. Trečią ar ketvirtą mėnesį žmogaus pažeistos smegenys pamažu ima atsistatyti, tačiau po to procesas žymiai sulėtėja, todėl svarbi kiekviena diena.Gydytojai artimiesiems dažnai pataria, kad žmonės, ištikti insulto nieko nelauktų ir užsiimtų pasyvia gimnasitika – jų rankos ir kojos turėtų būti tokioje padėtyje, kad raumenys šiek tiek būtų įtempti. Kad žmogus po insulto grįžtų į vėžės, jam turėtų padėti tam tikros srities specialistai: neurologas, kineziterapeutas, logopedas, fizioterapeutas ir kt. „Socialinių paslaugų informacijos centre“ dirbanti kineziterapeutė teigia, jog viena svarbiausių sveikimo sėkmės sąlygų – veiksmų tęstinumas ir atkaklumas. „Ištikus insultui tiek nukentėjusiajam, tiek ir artimiesiems yra labai sunku, tačiau bandant pastatyti žmogų ir vėl ant kojų, reabilitacija yra būtina.“ Viena iš reabilitacijos formų – kineziterapija. Jos tikslas padėti insultą patyrusiam pacientui vėl pradėti naudoti nusilpusiomis ar paralyžiuotomis galūnėmis. Paralyžiuotų galūnių treniravimas pagerina ne tik kraujotaką smegenyse, tačiau ir funkcijas, kurios gali bent iš dalies atsistatyti. Taip pat, anot kineziterapeutės, pratimus būtina atlikti sąžiningai kiekvieną dieną, o reabilitacijos trukmė itin svarbi. „Net jeigu jau atrodo, kad situacija gerėja, užsiėmimų nutraukti nederėtų.“
Atsižvelgdamas į paciento problemas ir poreikius, kineziterapijos specialistas sudaro planą, kuris skirtas pasiekti tam tikrus tikslus. Visų pirma – sustiprinti kojų ir rankų raumenis, jėgą jose, o vėliau ne tik padėti žmogui ir vėl atsistoti ant kojų, bet ir vaikščioti be pagalbinių priemonių. Jeigu paciento būklė leidžia, reikia kuo anksčiau pradėti žmogų mokyti vaikščioti. Kineziterapeutas pradeda nuo paprastų pratimų – gulinčio žmogaus ant nugaros kojų judinimo taip, kad pėdos slidinėtų lova. Pratimų sudėtingumas ir intensyvumas vis didėja. Kad užsibrėžtų rezultatų būtų pasiekta kuo greičiau, kineziterapeutas naudoja įvairią papildomą techniką – pavyzdžiui elektrostimuliatorių, kuris valdo skausmą, pagerina raumenų aktyvumą, judesius ir yra tinkamas naudoti po įvairių traumų ir insulto.
Reabilitacija po insulto yra labai svarbi. Kuo anksčiau pradedama lankyti kineziterapijos užsiėmimus, tuo greičiau smegenyse pradeda atsinaujinti smegenų ląstelės. Kineziterapeutė dirbdama klientų namuose sako, jog „svarbiausia nereikia nuleisti rankų ir prarasti vilties. Po insulto, kasdien dirbant, viskas įmanoma, o išlikę padariniai gali išnykti visiškai. Tačiau specialistas gali tik prisidėti prie sveikimo proceso. Didžiausią darbą atlikti ir pastangas įdėti turi pats žmogus.“
Jeigu ir Jums ar Jūsų artimiesiems reikalinga reabilitacija po įvairių traumų ar ligų, kineziterapijos paslaugą namuose galite užsakyti tel. nr. 864549444.