Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
Socialinės paslaugos. Koks poreikis ir kokios galimybės

Socialinės paslaugos. Koks poreikis ir kokios galimybės

VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras – tai vieta, kur Klientui teikiama susisteminta informacija apie jam reikalingas socialines paslaugas, atsižvelgiant į jo poreikius ir galimybes, bei konsultuojama, aptariant visas įmanomas problemos/-ų sprendimo alternatyvas.

Asmenys informacijos čia ieško įvairiais kanalais: skambina fiksuoto bei mobiliojo ryšio telefonais, rašo el. paštu arba atvyksta į pačią įstaigą. Visos konsultacijos asmenims, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, yra NEMOKAMOS. VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras veiklą pradėjo vykdyti 2015 m. vasario mėnesį. Iki tų pačių metų pabaigos (centro veiklos ataskaitos duomenimis), kreipėsi net 1202 asmenys, ieškantys įvairiausios informacijos apie socialines paslaugas Klaipėdoje. Apibendrinus duomenis, informacijos srautai apie socialinių paslaugų poreikį Klaipėdos mieste pasiskirstė taip:

Matant šiuos skaičius, akivaizdu, kuri socialinė paslauga Klaipėdos miesto gyventojams per pastaruosius metus buvo reikalingiausia. Tai senyvo amžiaus ir/arba neįgalių asmenų priežiūra jų namuose.

Ar tai reiškia, kad mūsų visuomenė tikrai taip sparčiai sensta? Ir jei toliau jaunimas tokiais tempais emigruos, liks tik senukai? Kas bus tada? Juk jais reikia rūpintis, prižiūrėti ir anksčiau ar vėliau, visus aptarnauti. Kaip tada dirbsime? Juk retas, kuris drįsta drąsiai prabilti apie senelių globos namus… O drąsieji susiduria su kitomis problemomis: vietų globos namuose trūksta, o eilėse tenka „stovėti“ net iki tol, kol tos vietos galiausiai nebeprireikia…

Taip, deja, tokia realybė. Visuomenė tikrai sensta, globos namuose nėra pakankamai vietų visiems, kuriems jos prireikia. O jei vietų ir atsiranda, tuomet mes, lietuviai, nesame tie „pažangiųjų“ tautų atstovai, kurie drąsiai ir neabejodami savo sprendimu palieka artimuosius globos namuose…

VšĮ socialinių paslaugų informacijos centras skuba raminti tuos, kurie ir šiandien susiduria su artimųjų slaugos ir priežiūros poreikiu.

Šiuo metu Klaipėdos mieste senyvo amžiaus ir/ar neįgaliais asmenimis, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos arba priežiūros (pagalbos) poreikis, pagalbą į namus teikia net 7 įstaigos. Tai reiškia, kad darbuotojas asmeniui gali skirti net iki 8 valandų per dieną (40 val./sav.): prižiūrėti ir rūpintis juo, pradedant asmens higiena, baigiant laisvalaikio užimtumu. Tokios paslaugos mėnesinis mokestis priklauso nuo to, ar asmuo yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą Klaipėdos mieste ir ar yra vienišas (turi sutuoktinį). Pirmuoju atveju, mėnesio paslauga asmeniui kainuotų 20 % jo mėnesinių pajamų, t.y. (pensija + slaugos išlaidų tikslinė kompensacija) x 0,20; antruoju atveju (jei asmuo nėra vienišas) – 50 % mėnesinių pajamų (skaičiavimo formulė ta pati, tik dauginti reikėtų iš 0,50). Taigi, pagalba yra, tik reikia ja pasinaudoti.

Beje, 4 iš 7 įstaigų teikia ir paliatyviąją pagalbą asmenų namuose. Ši pagalba teikiama sergantiems nepagydoma ir/ar stipriai progresuojančia liga. Tokiu atveju, asmuo turėtų pristatyti savo šeimos gydytojo arba ligoninės, kurioje pastaruoju metu gydėsi, siuntimą (F027/a) su aiškia ligos diagnoze, kitaip tariant – kodu. Ši paslauga teikiama iki 3 kartų per dieną: visos reikalingos medicininės procedūros ligoniui atliekamos nemokamai.

VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras džiaugiasi savo klientais, kurie jau žino kur kreiptis, kai susiduria su informacijos trūkumu ar konsultacijų poreikiu ne tik dėl senyvo amžiaus asmenų priežiūros, bet ir kitais jiems rūpimais socialiniais klausimais. Todėl kviečiame visus, kuriems reikalinga tokio pobūdžio pagalba nieko nelaukti, bet drąsiai naudotis nemokama centro teikiama informacija bei Klaipėdoje dirbančių socialinių įstaigų paslaugomis.

Informacija teikiama:

Telefonais: 846 211-283; 846 212-664; Mob. Tel.: 8670-66-301; 8645-49-444;

El. Paštu: info@kspic.lt; paslaugos@kspic.lt; psichologe@kspic.lt;

Adresu: Šilutės pl. 2-529, Klaipėda.

Skip to content