Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
„Startas” noritiems grįžti į užimtumą

„Startas” noritiems grįžti į užimtumą

Dažnais atvejais pasitaiko, kad atsiradusios įvairios problemos mūsų gyvenime trukdo įsidarbinti ar netgi priverčia palikti darbą. Nebegalintys dirbti asmenys dažniausiai registruojasi Užimtumo tarnyboje, kad jiems nereikėtų mokėti socialinio draudimo, tačiau ar žinojote, kad nuo 2022 metų liepos 1 – os dienos atsiradęs darbo rinkai besirengiančio asmens statusas leidžia asmenims, kurie yra vyresni, turintys negalią ar ilgą laiką nedirbę, turintys priklausomybės problemų, slaugantys ar / ir prižiūrantys savo artimuosius Užimtumo tarnyboje gali gauti atvejo vadybininko pagalbą? Šiai dienai šias tikslines grupes aptarnauja 110 atvejo vadybininkų visoje Lietuvoje, kurie koordinuoja socialinių partnerių teikiamas paslaugas ir padeda ieškoti atitinkamų alternatyvų įsitraukti ar sėkmingai grįžti į užimtumą.

Atvejo vadybos metodas Užimtumo tarnyboje leidžia klientams, kuriems reikia daugiau pagalbos planuoti bei sudaryti ir teikti individualizuotas paslaugas. Specialistai vertina jų poreikius ir galimybes  bei organizuoja pagalbos paslaugų teikimą su socialiniais parneriais.

Užimtumo tarnyba teigia, kad empatija, įsiklausymas, susitarimas – būtinos savybės atvejo vadybos darbe. Socialinių partnerių tinklas visuose šalies regionuose plečiasi. Siekiama, kad klientai pripažintų tokių paslaugų poreikį ir sutiktų gauti pagalbą. Tačiau ne visada tik socialiniai partneriai gali padėti. Pavyzdžiui: slaugomiems asmenims siūlomos asmeninio asistento, pagalbos į namus ar dienos socialinės globos paslaugos. Tokiu būdu artimieji gali lengviau skirti laiko savo asmeniniams poreikiams įgyvendinti.

Pagalbos į namus paslaugas galite rasti: https://kspic.lt/slauga/namuose-neigaliesiems/

Dienos socialines globos paslaugas galite rasti: https://kspic.lt/slauga/globos-namai-senyvo-amziaus-zmonems/

Pagalba įstaigoje galite rasti: https://kspic.lt/slauga/slauga-istaigoje-neigaliesiems/

Norime priminti, kad Klaipėdoje asmeninio asistento paslaugas teikiame mes, VšĮ Socialinių paslaugų informacijos  centras. Klaipėdoje 2022 metais asmeninio asistento paslauga pasinaudojo 36 Klaipėdos miesto gyventojai. Iš viso buvo suteikta 27550 asmeninės pagalbos valandų! Daugiausia asmeninio asistento paslauga pasinaudojo fizinę negalią, turintys asmenys (22), o kompleksinę negalią, turinčių asmenų, teikiama paslauga naudojosi mažiau (14).

Jeigu Jūsų artimam žmogui reikalinga pagalba kasdieninėje veikloje, o Jūs norite grįžti į darbo rinką, bet dėl artimojo slaugymo to negalite padaryti – kreipkitės. Esame tam, kad Jūsų gyvenimas taptų lengvesnis.

Skip to content