Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
VISKAS KO REIKIA NORINT GAUTI PAGALBĄ – ŽINOTI, KAD JI YRA!

VISKAS KO REIKIA NORINT GAUTI PAGALBĄ – ŽINOTI, KAD JI YRA!

Praktiškai kiekvienas esame susidūrę su situacija, kai turėdami ligonį ar garbaus amžiaus žmogų namie pagalvojame, kad svarbiausios sveikatos paslaugos, tokios kaip kraujo ar šlapimo tyrimų paėmimas, turėtų būti teikiamos ligonio namuose. Nes tikrai ne visi turime galimybę ligonį saugiai transportuoti į gydymo įstaigas. Ar ne taip?

Problemos prasideda tada, kai mes nežinome, kad tokios paslaugos yra seniausiai teikiamos. Ir jomis pasinaudoti, patikėkite, tikrai nėra sudėtinga.

Klaipėdoje naujai duris atvėrė UAB Baltijos klinika, kurioje teikiamos ne tik šeimos medicinos paslaugos, bet ir ambulatorinė slauga.  Šiuo metu eilių paslaugoms gauti NĖRA, viskas ko reikia – turėti šeimos gydytojo siuntimą paslaugoms gauti ( nebūtina net tapti Baltijos klinikos pacientu ).

Plačiau apie ambulatorinę slaugą kalbamės su UAB Baltijos klinikos direktoriaus pavaduotoja, bendrosios praktikos slaugytoja –  Gintare Aukštikalnyte.

KAS YRA AMBULATORINĖ SLAUGA KLIENTŲ NAMUOSE? 

„Tai klientų namuose teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų kompleksas, skirtas užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę.“

KOKIOS SRITIES DARBUOTOJAI TEIKIA ŠIĄ PASLAUGĄ IR KOKIOS JŲ FUNKCIJOS?

„Ambulatorinę slaugą teikia trijų specialistų komanda: slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir kineziterapeutas“, – teigia G. Aukštikalnytė.

Kiekvienas specialistas atlieka skirtingas funkcijas : „Teikdamas ambulatorinės slaugos paslaugas namuose, slaugytojas atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu, paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, atlieka medikamentų vartojimo kontrolę ir kt.

Slaugytojo padėjėjas vertina ir stebi kasdienius sveikatos pokyčius, suteikia pagalba asmens higienoje.

Kineziterapeutas įsivertina situaciją ir pagal asmens būklę sudaro bei atlieką programą – masažus, mankštas, elektrostimuliacijas.“

KAS GALI GAUTI ŠIAS PASLAUGAS?

„Turiu nudžiuginti Jus, – su šypsena prasitaria G. Aukštikalnytė, – Paslaugas gali gauti visi, kuriems to reikia. Šeimos gydytojui išrašius siuntimą per 1 – 5 d.d. atvykęs slaugytojas pats įvertina asmens sveikatos situaciją ir paslaugų poreikį.
Pacientui gali būti nustatyti  trys ambulatorinės slaugos teikimo lygiai: mažų, vidutinių ir didelių poreikių.“


KOKIA YRA PASLAUGOS TEIKIMO TRUKMĖ IR PERIODIŠKUMAS?

„Įvertinus asmens poreikį paslaugoms gauti, paskiriami vizitai, kurie gali siekti  52, 156 arba 260 apsilankymų per metus, priklausomai nuo paciento sveikatos būklės.
Per parą galimi du skirtingų specialistų apsilankymai, o jų trukmė nėra ribojama. T.y. į namus atvykęs specialistas gali būti tiek, kiek  to reikia žmogui.

Labai svarbu paminėti, kad visi apsilankymai sekami ir registruojami e.sveikatos sistemoje, tad prireikus bet kuris kitas gydytojas gali matyti specialistų apsilankymus ir sekti paciento būklę“,- akcentavo G. Aukštikalnytė.  

Jeigu Jums tai svarbu, turite artimųjų ar patys norite gauti šias paslaugas – susisiekite nurodytais kontaktais arba nuvykite į kliniką maloniam pokalbiui.
Paslaugos teikiamos darbo bei švenčių dienomis, savaitgaliais nuo 8 ryto iki 20 val. vakaro!

UAB Baltijos klinika įsikūrusi Baltijos pr. 103, Klaipėda.

Tel. 8-609-10701

El.p. info@baltklinika.lt

LABAI SVARBU: Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia kone kiekviena pirminės sveikatos priežiūros įstaiga, todėl drąsiai kreipkitės į šeimos daktarą ir konsultuokitės dėl galimų paslaugų, siekiant pasirūpinti savo ar artimųjų sveikata. Juk tai – brangiausias turtas.

Skip to content