Europos Sąjungos fondai, logotipas Klaipėdos miesto savivaldybė, logotipas
VYRAI IRGI TURI PROBLEMŲ

VYRAI IRGI TURI PROBLEMŲ

Moterų krizių bei pagalbos centrai Lietuvoje veikia pakankamai aktyviai. Nuolat žiniasklaidoje linksniuojami pagalbos padaliniai susilaukia nemažai ir visuomenės palaikymo bei dėmesio. Niekas turbūt ir nedrįstų paneigti, jog minėtų centrų pagalba moterims – neįkainojama. Bet ar žinote, kad yra ir vyrų krizių centrų? Vienas iš jų, seniausiai veiklą vykdantis centras, įsikūręs Utenoje.

Jau ketverius gyvavimo metus centras padeda vyrams spręsti iškilusias psichologines, socialines problemas, padeda tvarkytis ir reabilituotis po priklausomybės ligų, kartu sprendžia šeimoje bei su vaikais iškilusias problemas, skatina atsitiesti patiriant psichologinį ir net fizinį smurtą.

Stereotipas, kad vyrai yra stiprioji lytis ir kad jiems tarsi nepriimtina kreiptis pagalbos vis dar kiša koją centro veiklai, tačiau centro direktorius Egidijus Kornevas džiaugiasi, kad vis daugiau vyrų kreipiasi į krizių centrą ne tik su realia problema, bet ir norėdami susipažinti su centro teikiamomis paslaugomis. „Juk kai skauda dantį, koją ar ranką, vyrai eina pas gydytojus, tos srities specialistus, kad jiems būtų suteikta pagalba. Mes savo centre teikiame šiek tiek kitokią pagalbą, gydančią tiek sielą, tiek mintis“, – skatina blaiviai mąstyti krizių centro vadovas ir priduria, kad laikomasi ir konfidencialumo principo, tad jeigu vyras tikrai nenori viešintis, iš jo nereikalaujama prisistatyti, o tiesiog galima anonimiškai išsakyti savo problemą bei sulaukti pagalbos.

Greta visų jau minėtų veiklų, Utenos apskrities vyrų krizių centre jau antrus metus vedami mokymai 14-18 metų amžiaus paaugliams. Mokymų metu jaunuoliai supažindinami su pozityvios tėvystės principais ir neigiamu emocinio bei fizinio smurto poveikiu. „Šių mokymų tikslas – užauginti emociškai stiprius vyrus, kurie suprastų, kad kartais geriau yra tiesiog išeiti iš kambario ir vienam nurimti, o ne pakelti ranką prieš savo sutuoktinę, draugę. Taip pat paaugliams aiškiname, kad vaikui reikia ne tik pavalgyti ir apsirengti, atkreipiame dėmesį ir į emocinio ryšio svarbą. Būsimus tėvus mokome imtis iniciatyvos ir užmegzti emocinį ryšį su vaiku – žaisti, užmigdyti“, – apie prevencinius mokymus paaugliams pasakoja Vyrų krizių centro direktorius.

Utenos vyrų krizių centro kontaktai:
http://www.utenosvkc.lt
Vaižganto 50-1, LT-28185, Utena
Tel. 8-622-62891
el.p. utenosvyruvkc@gmail.com

Šaltinis: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-04-11-vyru-kriziu-centro-vadovas-stengiames-kovoti-su-stereotipais/157970

Skip to content